نمونه کار هویت بصری فست فود فرنو

فست فود فرنو

یکی از چالش‌هایی که مجموعه فرنو در ماه مبارک رمضان با آن روبه‌رو شد، کم شدن مشتری‌ها نسبت به قبل بود. بدون شک این موضوع روی میزان درآمد مجموعه تاثیر منفی داشت. به همین دلیل به دنبال راه حلی گشتیم تا بتوانیم خیلی سریع با این مشکل مقابله کنیم و شرایط را به نفع فرنو رقم بزنیم.

فعالیت های انجام شده برای این پروژه

راهکار

یکی از راهکارهایی که گروه نوآور ایت برای این مسئله در نظر گرفتند، تبلیغات اینفلوئنسری بود. همان‌طور که می‌دانید، در حال حاضر تبلیغات از طریق اینفلوئنسرها یا همان افراد تاثیرگذار شبکه‌های اجتماعی، تاثیر بسزایی در افزایش درآمد یک برند دارد. بنابراین دیدیم که این راهکار خیلی خوب جواب داد و ما و فرنو را به هدفمان رساند!

راهکار بعدی، ایده‌پردازی و اجرای نبرد اوریگامی‌ها بود. درواقع در این کمپین، کاغذهای اوریگامی طراحی و چاپ شدند که در زمان سرو غذا زیر سینی قرار می‌گرفتند؛ به‌طوری که مشتری متوجه آن شود. درنهایت نام آن دسته از افرادی که در این کمپین شرکت کردند، ثبت شد و در پایان به قید قرعه به چند نفر جوایزی اهدا شد. از دیگر راهکارهایی که در زمان کاهش مشتری بسیار موثر است، اس ام اس مارکتینگ می‌باشد که گروه ایت برای حل چالش مجموعه فرنو به کار بردند.

نتیجه

در نتیجه تمام راهکارهایی که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم، متوجه شدیم که توجه مشتری از این طرق جلب می‌شود و مواردی مانند اینفلوئنسر مارکتینگ، بازاریابی پیامکی و اجرای کمپین سرگرمی نتیجه‌ای جز جلب مشتری بیشتر و افزایش فروش نداشت! یعنی دقیقا همان چیزی که انتظارش را داشتیم. درواقع به بیانی بهتر، در این چالش تلاش کردیم تا با استفاده از بازاریابی درونگرا، تحلیل رقبا و وفادارسازی مشتری، بهترین نتیجه را رقم بزنیم.