خدمات طراحی برند بوک

کتابچه برند یا برند بوک یک سند چاپی یا الکترونیکی است که هویت سازمانی برند را مشخص می‌کند و در آن راهنمای کلی در ارتباط با یک برند، شرح استانداردهای سازمانی و دستورالعمل‌های مربوط به یک برند در قالب یک کتابچه طولانی و یا چند صفحه‌ای تنظیم می‌شود که مشخص‌کننده خط مشی کلی برند است. در واقع مجموعه‌ای از اصول و قوانین که نحوه فعالیت برند را مشخص می‌کند در قالب کتابچه برند یا برند بوک تهیه می‌شود و در سازمان قرار می‌گیرد.

نمونه سفارشات ما

چرا طراحی برند بوک مهم است؟

برند بوک ها منابع سودمندی در هنگام تغییر برندینگ یا تاسیس یک شرکت جدید، به عنوان راهی برای در ارتباط بودن با مشتریان فعلی وآینده‌نگر هستند. زمانی که عناصر متعدد برند شما مانند رنگ‌ها، لوگو و نحوه چاپ شما و… در ارتباط باهم قرار می‌گیرند، به مجموعه‌ای از قوانین تبدیل می‌شوند که هدف‌شان ساخت هویتی یک‌پارچه است. در ادامه مجموعه‌ای از دلایل قانع‌کننده برای داشتن یک برند بوک آورده شده است:

1. اهمیت طراحی برند بوک در ایجاد ثبات

هر زمان که کسی از سایت شما بازدید می‌کند، کارت ویزیت شما را می‌بیند و یا بخشی از ابزارهای بازاریابی شرکت شما را مشاهده می‌کند، به درکی از برند شما می‌رسد. با داشتن مجموعه‌ای از قوانین و محدودیت‌ها، ارتباط برقرار کردن مخاطب با هویت برند شما ممکن می‌شود. مخاطبان با دیدن مجموعه‌ای از قوانین محکم و مشخص حتی در مورد کوچک‌ترین موارد، برند شما را برندی با ثبات و یکپارچه می‌بینند.

از طرف دیگر کسانی که بعدها در مجموعه شما استخدام می‌شوند، به کمک برند بوک می‌توانند قوانین ثابت برند شما در مورد لحن صحبت و برخورد، پوشش، لوگوها، رنگ‌ها و… را به‌طور واضح بخوانند و آن‌ها را رعایت کنند، در نتیجه با عوض شدن یا اضافه شدن پرسنل، رفتار و نوع فعالیت کارکنان که نشان‌دهنده رفتار و کار برند شما است، در طول سالیان سال ثابت است. ثبات، از این نظر اهمیت دارد که برند شما را در نظر مخاطب قابل اطمینان‌تر نشان می‌دهد و همین نشان‌دهنده اهمیت برند بوک در ایجاد ثبات برند شماست.


۲. اهمیت طراحی برند بوک در استانداردسازی و قانون‌گذاری

برند بوک شما ترکیبی از قوانین مختلف در تمامی زمینه‌ها از جمله چگونگی استفاده از المان های بصری برند شما می‌باشد. این قوانین شامل فواصل موجود در لوگو، تنالیته رنگ‌ها، تایپوگرافی، مواقع استفاده از وردمارک یا لوگو و… می‌شود.

شما به احتمال زیاد هویت داخلی و خارجی برند خود را می‌دانید، اما یک کارمند جدید ممکن است نداند. برند بوک ابزار ارزشمندی برای کارمندان شماست تا با خواندن و رعایت قوانین آن برند شما را منسجم نگه‌دارند و استاندارد های برند شما را حفظ کنند.


۳. اهمیت طراحی برند بوک در قابل شناسایی کردن برند شما

از آن‌جایی که تمام قوانین برند شما در برند بوک ذکر شده، خواندن آن باعث می‌شود همه اعضا آن‌ها را بدانند و اجرا کنند. اجرای قوانین ثابت برند باعث می‌شود برند شما یک‌پارچه‌تر عمل کند. یک‌پارچه نگه‌داشتن برند این امکان را به شما می‌دهد تا بلافاصله در صنعت و در میان مخاطبان مورد هدف خود قابل تشخیص باشید. برای مثال مخاطبان با مشاهده یک المان بصری، سبک یا رفتار خاص می‌توانند برند شما را سریعا شناسایی کنند. ساختن یک برند مشخص می‌تواند مدت زمان زیادی بگیرد، اما هر برند با پایبند بودن به اجرای برند بوک می‌تواند، به سرعت از دیگران متمایز شود.


۴. اهمیت طراحی برند بوک در متمرکز ماندن

با معرفی محصولات یا خدمات جدید، ممکن است برند شما زمان کافی برای ادامه همه فعالیت‌هایش را نداشته باشد، با اجرایی کردن برند بوک، شما ابزار لازم برای اینکه به طور سریع و موثر یک‌پارچگی خود را حفظ کنید، به دست می‌آورید. برند بوک به شما کمک می‌کند تا اهداف کسب و کار، با مخاطبین مورد نظر خود را به دست بیاورید.


۵. ارزش

زمانی که هویت یک برند منسجم شد، ارزش برند افزایش می‌یابد. ثبات به برند شما اجازه می‌دهد تا به‌صورت تخصصی و قابل اعتماد ظاهر شود. با اجرایی کردن برند بوک، شما حفظ کیفیت و کامل بودن تصویر برند خود را آسان‌تر می‌کنید. همین امر اهمیت طراحی برند بوک در ایجاد ارزش برند شما را نشان می‌دهد.


همکاری ما با شما

ما در گروه نوآور اِیت برای تثبیت و ماندگاری جایگاه برند در ذهن مخاطبان، علاوه بر برخورداری از کیفیت خوب محصولات، سرویس و خدمات پس از فروش مناسب و نیز سایر مواردی که می تواند موجب توسعه برند یک کسب و کار در میان رقبا و بازار هدف شود را در خدمات خود قرار داده‌ایم و یکی از امور مهمی که برای کسب و کار هایی که با ما همکاری می‌کنند در نظر می‌گیریم ایجاد و طراحی یک برند بوک متناسب با هویت خود برند است.

برای مشاوره رایگان ، کارشناسان گروه نوآور ایت با شما تماس می‌گیرند.

کافیست شماره همراه یا ایمیل‌ خود را برای ما بگذارید. 

برای مشاوره رایگان ، کارشناسان گروه نوآور ایت با شما تماس می‌گیرند.

کافیست شماره همراه یا ایمیل‌ خود را برای ما بگذارید. 

تلفن

برای تعیین وقت ایمیل یا شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

خدمات مرتبط

مراحل سفارش گیری

مورد 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

مورد 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

مورد 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3