خدمات طراحی UX و UI

UI‌ چیست؟

UI  مخفف عبارت User Interface Design به معنای طراحی رابط کاربری است. در واقع UI طراحی بخشی از وب‌سایت یا اپلیکیشن است که کاربر آن را مشاهده می‌کند و بیشتر به جنبه‌ی گرافیکی موضوع می‌پردازد. اینکه ظاهر هر بخش به چه صورت باشد تا جلوه‌ی مناسبی به وب‌سایت دهد را طراح بخش UI مشخص می‌کند.

طراحی رابط کاربری به کمک گرافیست‌های سایت و برنامه‌نویس Front-end پیاده سازی می‌شود. طراحی رابط کاربری مهم است زیرا کاربر مستقیماً با آن ارتباط دارد و معمولاً افراد به وب‌سایت‌هایی با UI ضعیف، کمتر اعتماد می‌کنند.

مثال‌هایی از UI

  • ظاهر منو چگونه است؟
  • رنگ دکمه‌ی جستجو با رنگ اصلی سایت هماهنگ باشد.
  • باکس مربوط به بنر‌ها تبلیغاتی چگونه طراحی شوند؟

نمونه سفارشات طراحی ui و ux

UX چیست؟‌

UX  مخفف عبارت User Experience Design به معنای طراحی تجربه‌ی کاربری است. به احساسات و راحتی کاربر حین کار کردن با اجزای مختلف سایت گفته می‌شود و جوانب تعامل کاربر را با هر بخش در نظر می‌گیرد. اینکه وب‌سایت ما طوری طراحی شده باشد که هر بخش به راحتی در دسترس کاربران قرار بگیرد و برای کار کردن با هر قسمت آسودگی و راحتی کاربر در نظر گرفته شود اینها مسائلی از طراحی UX‌ هستند.

البته ناگفته نماند که این فقط جنبه‌ای از طراحی UX بود. جنبه‌ی دوم آن به هدایت کاربر مرتبط می‌شود. اینکه چگونه ما کاربران یک صفحه را به صفحه‌ی دلخواه خود هدایت کنیم. اینکه چگونه کاربر اهداف ما را در وب‌سایت دنبال کند. در واقع بعد دوم تجربه‌ی کاربری به مدیریت و هدایت کاربر از لحظه‌ی ورود به سایت تا لحظه‌ی خرید محصول (یا هر هدف دیگر) اشاره می‌کند.

مثال‌هایی از  UX

  • در منو چه گزینه‌هایی قرار داده شوند.
  • باکس جستجوی کجای صفحه قرار بگیرد.
  • بنرهای تبلیغاتی کجای صفحه سایت باشند.

اهمیت UX چیست؟

UX  یکی از مهم‌ترین موارد تأثیرگذار روی سئو است، چرا که گوگل در کوتاه‌ترین زمان به عملکرد و رفتار بازدیدکنندگان واکنش نشان می‌دهد و می‌تواند تشخیص بدهد که سایت برای افرادی که وارد آن شدند تا چه میزان کاربرد داشته، در نتیجه به سایت‌های خوبی که تجربه کاربری خوبی برای بازدیدکنندگان به همراه داشته‌اند جایگاه و رتبه بهتری را برای نتایج گوگل در نظر می‌گیرد. در واقع می‌توان گفت طراحی UX یکی از بهترین روش‌هایی است که باعث می‌شود سایت در صفحه اول گوگل قرار بگیرد.

پیرامون بحث UX و UI در طراحی وب‌سایت، باید به این نکته توجه داشته باشید که UX تجربه عملکرد و عمل بازدیدکنندگان بر روی سایت است و در این موضوع شکل و ظاهر سایت تاثیرگذار است، اما اولویت نیست، در اینجا عملکرد سایت مورد اهمیت قرار می‌گیرد. UX تأثیر بسیار مهمی روی ذهن مخاطب می‌گذارد، چرا که از این طریق متوجه خوب یا بد بودن سایت می‌شود. قطعاً مخاطب با دیدن سایت بی‌کیفیت از احساس ناخوشایندی دارد.

اهمیت UI چیست؟

بخش مهم هر سایت طراحی رابط کاربری است که می‌تواند یک تجربه کاربری خوب برای محصولات و یا خدمات ایجاد کند. اغلب کاربران تعیین می‌کنند که یک محصول یا خدمات چگونه با این سرعت با توجه به شکل و قابلیت دسترسی طراحی می‌کنند. مهم‌ترین مسئولیت طراح سایت، به وجود آوردن واسطه‌ها و راه‌های ارتباطی است که برای مخاطبان، کارآمد و قابل استفاده باشد. به همین علت بسیاری از کاربران تلاش می‌کنند تا با درک کامل خواسته‌های کاربران و بررسی زمینه‌ای که تعامل آن‌ها با محصول صورت می‌گیرد، تحقیق و بررسی کنند.

کاربران باید یاد بگیرند تا در زمان تعامل با محصولات، هدف‌های مختلف و مسئولیت‌های خودشان را تا جایی که می‌توانند بدون نیاز انجام بدهند و این کار لذت بخش را به خوبی تجربه کنند. اگه بخواهیم اهمیت UI را به ساده‌ترین شکل توضیح بدهیم، می‌گوییم یک UI عالی بسیار حائز اهمیت است چرا که می‌تواند مخاطبان ایده‌آل سایت را به خریداران و مشتریان همیشگی تبدیل کند.

از آن‌جایی که رابط کاربری مثل یک پل برقراری ارتباط میان کاربران و صفحات وب سایت شما است، در این میان بهتر است که بهترین و محکم‌ترین نوع ارتباط ایجاد بشود. طراح UI با تمام تمرکز بر روی زیبایی‌شناسی کار وقت می‌گذارد و هدفی جز زیباسازی فضای سایت را دنبال نمی‌کند. او همواره در تلاش است که کاربران را از سایت راضی نگه دارد.

برای مشاوره رایگان ، کارشناسان گروه نوآور ایت با شما تماس می‌گیرند.

کافیست شماره همراه یا ایمیل‌ خود را برای ما بگذارید. 

برای مشاوره رایگان ، کارشناسان گروه نوآور ایت با شما تماس می‌گیرند.

کافیست شماره همراه یا ایمیل‌ خود را برای ما بگذارید. 

تلفن

برای تعیین وقت ایمیل یا شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

خدمات مرتبط

مراحل سفارش گیری

مورد 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

مورد 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

مورد 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3