خدمات طراحی هویت بصری

مانند همه افراد که شخصیت و هویتی مشخص دارند، برندها نیز باید دارای شخصیت و هویتی مشخص باشند به این سبب که هر کسب و کاری نیازمند شخصیت و هویتی خاص و متمایزکننده است تا بتواند در ذهن مخاطبان ماندگار شود. از سویی دیگر داشتن هویت برند زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که متوجه باشیم، این امر یکی از فرآیندهای بسیار مهم و حیاتی از برندینگ است.

طراحی هویت بصری حرفه ای

تحقیق و بررسی کسب و کار

بررسی کامل کسب و کارتان برای آماده سازی داستان برند شما
Direction Arrows
1

پیش طرح یا اسکچ

آماده سازی طرح‌های اولیه هویت بر اساس و متناسب کسب و کارتان
Direction Arrows
2

تحویل طراحی هویت بصری

آماده شدن هویت بصری کسب و کار شما و افزایش آگاهی برند
Direction Arrows
3

نمونه سفارشات ما

برای درک بهتر مفهوم هویت بصری برند، شخصیت یک انسان را در نظر بگیرید. به نظر شما هویت او با چه معیارهایی سنجیده می‌شود؟ بدون شک پاسخ‌های شما شامل مواردی مانند شیوه صحبت کردن، طرز رفتار، معاشرت، موقعیت شغلی و یا خانوادگی و… می‌شود. در دنیای کسب و کارها هم هر برندی برای معرفی خود باید یک‌سری شاخصه داشته باشد. درواقع به عبارتی بهتر، برای شناخت یک برند و مطرح شدن آن در بازاری که کسب ‌وکارها، پرقدرت به میدان می‌آیند، ما ناچار به برندینگ و طراحی هویت بصری برند هستیم. این‌گونه می‌توانیم خود را به عموم مردم بهتر معرفی نماییم!

طراحی هویت بصری برند چیست؟

هویت بصری برند که ترجمه Brand visual identity است، به فعالیت‌های تبلیغاتی یک شرکت در جهت برندسازی آن مجموعه، گفته می‌شود. به این صورت که تمامی فعالیت‌ها، حول‌وحوش عوامل تبلیغاتی که شامل لوگو، بوروشور، سربرگ اداری، شعارهای تبلیغاتی، بسته‌بندی وغیره است؛ قرار می‌گیرند. درواقع چهره‌ای که کاربر یا مخاطب از برند و کسب و کار شما می‌بیند، همان هویت بصری شماست که تاثیر فوق‌العاده‌ای در روند برندینگ خواهد داشت.

هویت بصری بسیار شبیه به هویت شخصیتی ما انسان‌ها است. زمانی که در مورد هویت شخصیتی خود صحبت می­‌کنیم، هر یک از ما ویژگی ‌هایی داریم که ما را از دیگران متمایز می‌کنند. در واقع آن هویت و شخصیت ما است که فردیت خود را از طریق نحوه رفتار، صحبت کردن و حتی ظاهرمان بیان و حفظ می‌کند. به طور مشابه، هر کسب و کاری نیازمند شخصیتی خاص و متمایزکننده است تا بتواند در ذهن مخاطبان ماندگار شود. اما در دنیایی که کسب و کارهای زیادی وجود دارند که خدمات مشابهی ارائه می دهند، چگونه تصویری منحصر به فرد در ذهن کاربران خود حک کنند؟ پاسخ این سوال استفاده از هویت بصری و سازمانی می باشد.

اهمیت طراحی هویت بصری در کسب‌وکارها چیست؟

همان‌طور که پیش‌تربه اهمیت هویت یک برند اشاره کوچکی کردیم، طراحی هویت بصری برند، حکم اکسیژن را برای کسب‌وکارها دارد. به این‌گونه که با طراحی یک هویت بصری خوب، اسم برند شما در حافظه مخاطب ماندگار می‌شود. همین کافی‌ست تا اعتبار و اعتماد کاربران خود را کسب کنید و در جاده پیشرفت پیشتاز باشید! اما به‌جز این مورد، موارد دیگری هم وجود دارند که لزوم سفارش طراحی هویت بصری در کسب‌ وکار را افزایش می‌دهد. چند نمونه‌ موثر را با هم بررسی می‌کنیم:

 1. تمایز با برندهای شناخته شده‌ دیگر
 2. جلب حس وفاداری در مخاطبان
 3. انتقال پیام و هدف برند به کاربران

کسب و کارهای مختلف از طریق طراحی اوراق اداری مانند کارت‌ های تجاری، سربرگ ها، بروشورها و … شخصیت برند خود را به دنیا معرفی می‌کنند. پس می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که هویت سازمانی ابزاری است که یک برند را در ذهن کاربران جاودانه می کند. این ابزار کاربردی در دنیای کسب و کار باعث تداعی تصویری خاص در ذهن کاربران می شود. در دنیای پرسرعت و رقابتی که مصرف‌کنندگان گزینه‌های بی‌شماری برای استفاده از خدمات و محصولات کسب و کارهای مختلف دارند، باید هوشمندانه عمل کنید و قدم هایتان را بر اساس یک استراتژی مشخص برای حضور دائمی در بازار به پیش بگیرید.

هویت بصری یک برند، شامل چه مواردی می‌شود؟

همان‌طور که گفتیم، وظیفه اصلی هویت بصری، انتقال مفاهیم ذهنی و غیرقابل لمس، از طریق اشکال بصری است. اما یکی دیگر از نکات مهمی که باید در این مطلب به آن توجه داشت، این است که هویت بصری شامل چه عناصری می‌شود؟

 • لوگو
 • بروشور
 • سایت
 • کارت ویزیت
 • سربرگ اداری
 • پالت رنگی، پترن، فونت
 • کتاب و کاتالوگ
 • محصولات
 • لباس فرم کارمندان
 • محیط داخلی و بیرونی شرکت
 • رنگ به کار رفته در عناصر

پس هر آن‌چه که یک تصویر واحد از کسب‌وکار ما در ذهن مخاطب ایجاد کند، به نوعی عنصر هویت بصری محسوب می‌شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید حتی گاهی اوقات یک بوی آشنا یا صدا هم می‌تواند جزو عناصر هویت بصری قرار بگیرد؛ مانند صدای زنگ محصولات اپل! تیم حرفه‌ای نوآورایت به شما کمک می‌کند تا مهم‌ترین عناصر هویتی متناسب با کسب و کارتان را انتخاب کنید و آن‌ها را با طراحی فوق‌العاده تحویل بگیرید!

بنابراین می‌توان طراحی هویت بصری برند را یک راه حل کامل، همه جانبه و یکی از پیش نیازهای اصلی ساخت برند برای هر نوع کسب و کاری معرفی کرد. طراحی هویت بصری از دیدگاه حرفه‌ای فقط محدود به داشتن مهارت در زمینه گرافیک نمی شود و از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. به همین دلیل است که یک طراح هویت بصری باید علاوه بر خلاقیت و مهارت‌هایی که در زمینه طراحی عناصر هویت بصری دارد، متناسب با هر پروژه به تحقیق و بررسی فراوان بپردازد. زیرا زمانی که از انتقال مفاهیم، پیام و ماندگاری در ذهن مخاطبان در کسب و کار صحبت می کنیم، منظورمان بسیار فراتر از صرفا طراحی چند عنصر گرافیکی است.

سفر مشتری

اهمیت هویت بصری در برندینگ چیست؟

سازمان ها با بکارگیری این ابزار قدرتمند به راحتی خود را از سایر رقبای خود متمایز می کنند تا از مزایای برندینگ در دنیای کسب و کار بهره مند شوند. اگر به اطراف خود نگاهی دقیق‌تر کنیم، خواهیم دید که تقریبا هیچ کسب و کار را بدون اسم پیدا نخواهیم کرد. تمام کسب وکارهای دنیا چه به صورت اینترنتی و غیر اینترنتی برای خود نام و نشانی انتخاب می کنند. انتخاب نامی منحصر به فرد و اختصاصی برای یک کسب و کار را می توان اولین قدم برای طراحی یک هویت برند دانست.

هیچ فردی دوست ندارد از جایی خرید و یا خدماتی دریافت کند که نام، نشان و به صورت کلی هویتی مشخص ندارد. قطعا این موضوع برای همه ما در زندگی قابل لمس است. ما دوست داریم تا از معروفترین برندهای دنیا پوشاک تهیه کنیم و یا غذاهای بهترین رستوران های زنجیره ای را برای یکبار هم که شده، امتحان کنیم. برای اینکه بدانید مهمترین مزیت های استفاده از هویت بصری چیست و چه تاثیری در برندینگ کسب و کار شما دارد، نظرتان را به برخی از مهمترین مزیت های استفاده از آن جلب می کنیم:

باعث انتقال صحیح پیام سازمان به کاربران می شود.
اعتماد کاربران را به سادگی جذب می کند.
باعث افزایش اعتبار در محیط کسب و کار می شود.
حس وفاداری و شناخت کاربران به برند را افزایش می دهد.
تجربه کاربری (UX) را بهبود می بخشد.
و…

برای رسیدن به موفقیت و بهره مندی از مزایای برندینگ قبل از هر چیزی شما باید به خوبی با دغدغه ها و نیازهای مشتریان خود آشنا باشید. یک سازمان تنها زمانی می تواند از مزایای برندینگ به خوبی استفاده کند که هویت برند خود را متناسب با مخاطب خود طراحی کند. پس در پاسخ این سوال که مهمترین اصل در طراحی هویت بصری سازمانی چیست، باید چنین گفت که آن را باید بر اساس طرز تفکر و نیازهای مخاطب خود طراحی کنیم.

ویژگی بهترین طراحی هویت بصری چیست؟

خوب است بدانید که تصویرها برعکس نوشته‌ها جان دارند. به این معنا که قادر به بیان احساسات، انتقال مفاهیم و هدف یک کسب‌وکار هستند. بنابراین در این بخش می‌خواهیم‌، ویژگی‌های یک طراحی هویت بصری برند خوب را نام برده و هر کدام را به‌صورت خلاصه بررسی کنیم:

متمایز با برندهای دیگر:

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی هویت بصری در تمایز آن با برندهای دیگر است. درواقع اگر لوگوی یک شرکت، طراحی سایت یا کاتالوگ و بروشور آن شبیه به یک کسب‌وکار دیگر باشد، با شکست روبه‌رو می‌شود. پس برای برداشتن اولین گام پیروزی، از تمایز هویت بصری برندتان با برندهای دیگر غافل نشوید!

ساده اما به یاد ماندنی:

تا می‌توانید از پیچیدگی و استفاده از رنگ‌های مختلف، دوری کنید. فراموش نکنید که امروزه، زیبایی در سادگی و منحصربه‌فرد بودن نهفته است.

دارای قابلیت پیشرفت و توسعه:

زمانی که در حال انتخاب هویت بصری برندتان هستید، به انعطاف‌پذیری و توسعه کسب‌وکارتان در آینده توجه داشته باشید تا به مشکل برنخورید.

انسجام:

آخرین؛ ولی در عین حال اساسی‌ترین ویژگی‌ طراحی هویت بصری برند در انسجام عناصر آن نهفته است. منظور از انسجام در اینجا، این است که همه عناصر با یکدیگر پیوند داشته باشند و ارتباط آن‌ها با هم کاملا مشهود باشد.

با بررسی نمونه کارهایی که تا این زمان طراحان نوآورایت خلق کرده‌اند، می‌توانید کاملا به این اطمینان برسید که در این تیم، تمامی این معیارها در زمان اجرای پروژه هویت بصری برند پیاده‌سازی می‌شوند. پس شما می‌توانید با خیالی آسوده صفر تا صد پروژه برندینگ‌ کسب و کارتان را به ما بسپارید!

تعرفه و قیمت طراحی هویت بصری برند به چه شکل تعیین می‌شود؟

تعرفه طراحی هویت بصری در سال 1401 از 1 میلیون تومان تا 10 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. اما تعیین قیمت به همین راحتی‌ها نیست و فاکتورهای دیگری در تغییر این قیمت دخیل هستند. پس اگر قصد دارید که هویت بصری خوبی را سفارش دهید، بهتر است از عواملی که این نرخ را کم و یا زیاد می‌کند، آگاهی داشته باشید.

 • بودجه کارفرما
 • میزان سختی طرح
 • تجربه و مهارت طراح گرافیک
 • میزان اعتبار و پیشینه‌ شرکت گرافیکی
 • زمان در نظر گرفته برای طراحی

گاهی کارفرما طراحی زیبا و خاصی را مد نظر دارد، اما بودجه‌اش به پرداخت هزینه طراحی نمی‌رسد. همچنین از دیگر فاکتورهای تعیین تعرفه یک طرح گرافیکی، سختی آن است. هرچقدر یک طرح پیچیده‌تر باشد، به نسبت زمان بیشتری می‌برد!

تجربه طراح هم در میزان قیمتی که معین می‌کند، تاثیرگذار است. اگر سفارش طراحی هویت بصری کسب‌وکار خود را به کسی بسپارید که تازه چند ماه شروع به کار کرده است، مسلما هزینه کمتری از شما دریافت می‌کند.

همکاری ما با شما

در این مطلب تلاش کردیم تا اهمیت طراحی هویت بصری را در موفقیت برندینگ بیان کنیم، از سوی دیگر باید بدانیم هویت بصری صرفا در طراحی لوگو محدود نمی‌شود و همچنین ساختار هویت بصری صرفا بر توانایی های فرد گرافیست بنا نمی‌شود. ما در گروه نوآور اِیت با به‌کارگیری اصول برندینگ و مارکتینگ، هویت بصری برند را در راستای توسعه کسب و کار با ارائه‌ بهترین راه‌حل های ممکن طراحی می‌کنیم که در این زمینه نیز همکاری های موفقی با بهترین برندها داشته‌ایم.

برای مشاوره رایگان ، کارشناسان گروه نوآور ایت با شما تماس می‌گیرند.

کافیست شماره همراه یا ایمیل‌ خود را برای ما بگذارید. 

برای مشاوره رایگان ، کارشناسان گروه نوآور ایت با شما تماس می‌گیرند.

کافیست شماره همراه یا ایمیل‌ خود را برای ما بگذارید. 

تلفن

برای تعیین وقت ایمیل یا شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

خدمات مرتبط

مراحل سفارش گیری

بررسی نیاز مشتری
مورد 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

مورد 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3