خدمات بررسی و تحلیل رقبا

چرا تحلیل رقبا مهم است؟

رشد، موفقیت و شکست سازمان‌ها، نتیجۀ تصمیمات مدیران آن سازمان‌هاست. تحلیل رقبا یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که می‌توانید برای بررسی چرایی موفقیت و شکست کسب و کارهای مشابه خودتان انجام دهید. در یک سازمان، مدیران تصمیم‌گیرنده هستند و کیفیت این تصمیمات، تعیین‌کننده موفقیت سازمان جهت دستیابی به اهداف سازمانی است. اگرچه تصمیمات استراتژیک برای سازمان سرنوشت‌ساز است اما مدیران، باید در مورد دیگر ابعاد سازمان مانند ساختار، سیستم‌های کنترل، عکس‌العمل به تغییرات محیط و تخصیص منابع انسانی نیز به تصمیم‌گیری بپردازند. سازمان، بدون وجود مکانیسم تصمیم‌گیری فروریخته و به صورت مجموعه‌ای از افراد که هدف‌های خاص خود را دنبال می‌کنند، در می‌آید.

تصمیم، به عنوان یک نقطۀ شروع، در شناخت فرآیندهای سازمانی، از اهمیت حیاتی برخوردار است. از آن‌جایی که تصمیم‌گیری، جوهره اصلی مدیریت را تشکیل می‌دهد، انجام درست و مؤثر وظایف مدیریت به طور کامل به آن بستگی دارد و فلسفۀ وجودی مدیریت، پیوندی ناگسستنی با تصمیم‌گیری ایجاد می‌کند. بنابراین بحث تصمیم گیری، یک بحث با ارزش و مهم تلقی می‌شود. تا زمانی که شما رقبای خود را به‌خوبی تحلیل و آنالیز نکرده‌اید و نمی‌دانید که استراتژی‌های آنان برای سبقت‌گیری در انواع محصولات و خدمات چیست، مسلماً تلاش شما جهت برتری و سبقت گرفتن از آن‌ها بی‌فایده خواهد بود.

نمونه سفارشات ما

 

چگونه رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنیم؟

تجزیه و تحلیل رقبا رویکردی است که در آن رقیبان برتر سازمان خود را شناسایی می‌کنید و درباره‌ی تمام جنبه‌های شرکت آن‌ها، از جمله خط محصول، آمار فروش و برنامه‌های بازاریابی، تحقیق می‌کنید. هر‌چه درباره‌ی رقیبان خود بیش‌تر تحقیق کنید، درباره‌ی رفتارها و بازار هدف هم‌سو با آن، دید بهتری پیدا خواهید کرد. از این طریق، می‌توانید روش‌هایی را شناسایی کنید که قابلیت اجرایی شدن در سازمان‌تان را دارند و توسط آن‌ها سازمان‌تان را رشد دهید و همچنین با مشتریان بالقوه‌ی محصولاتتان ارتباط برقرار کنید.

اطلاعاتی که از تجزیه و تحلیل رقبا به دست می‌آورید، درباره‌ی مخاطبانی که می‌توانید برای بازاریابی آن‌ها را هدف قرار دهید و بالاترین میزان سودآوری را دارند، جزئیات بیش‌تری را در اختیارتان قرار می‌دهد. برای شناختن ارزش منحصربه‌فرد محصول ارائه‌شده به مشتریان و همچنین آگاهی نسبت به وجه تمایز محصول در مقابل رقبا کمک‌کننده است. این موضوع نیز روی فعالیت‌های آینده‌ی بازاریابی کسب ‌و کار تأثیر مثبت می‌گذارد. امکانی را برای کسب ‌و کارها فراهم می‌کند تا بدانند که رقبایشان چه کارهایی را به‌درستی انجام می‌دهند. این اطلاعات برای حفظ روند کسب ‌و کار متناسب با نیازهای مشتریان، اطمینان از کارکرد بهتر محصول و کمپین‌های بازاریابی مطابق با استانداردهای رایج صنعت موردنظر بسیار مهم‌اند.

تجزیه و تحلیل رقبا امکان شناسایی حوزه‌هایی را فراهم می‌آورد که رقبا در آن‌ها ضعیف عمل کرده‌اند. این امر نیز زمینه‌های فرصت موجود در بازار را مشخص می‌کند و به این ترتیب می‌توان استراتژی‌های بازاریابی منحصربه‌فرد و جدیدی را در بازار مشتریان تست کرد که رقبا از آن‌ها استفاده نکرده‌اند. از طریق بررسی نظرات و نیازهای مشتریان می‌توانید آن‌چه در محصول رقیبتان کم است را شناسایی کنید و به دنبال راهی باشید که ویژگی‌های موردنیاز برای جلب رضایت مشتری را به محصولات خود اضافه کنید. همچنین، تجزیه و تحلیل رقبا معیاری را برای کسب ‌و کارتان فراهم می‌کند تا بتوانید میزان رشد آن را اندازه‌گیری کنید.

همکاری ما با شما

گروه نوآور اِیت با تجزیه و تحلیل رقبا سعی می‌کند تا نکاتی را درمورد چگونگی رقابت برای تمایز در کسب و کارتان بیابید و فرصت‌های بالقوه را برای بهبود برندتان شناسایی کنید؛ همچنین، تحلیل رقبا توسط گروه نوآور اِیت امکانی را فراهم می‌کند تا هم‌سو با صنعت فعالیت خود پیش بروید و به این ترتیب مطمئن شوید که همواره محصولی متناسب با استانداردهای صنعت و کسب و کار مربوط و حتی فراتر از آن را ارائه می‌دهید.

برای مشاوره رایگان ، کارشناسان گروه نوآور ایت با شما تماس می‌گیرند.

کافیست شماره همراه یا ایمیل‌ خود را برای ما بگذارید. 

برای مشاوره رایگان ، کارشناسان گروه نوآور ایت با شما تماس می‌گیرند.

کافیست شماره همراه یا ایمیل‌ خود را برای ما بگذارید. 

تلفن

برای تعیین وقت ایمیل یا شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

خدمات مرتبط

مراحل سفارش گیری

مورد 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

مورد 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

مورد 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3