خدمات طراحی سفر مشتری

سفر مشتری (Customer Journey) در واقع سفر یا مسیری است که مشتری از لحظه آشنایی با برند و محصولات ما تا هنگام خرید و بعد از آن پشت سر می‌گذارد و ایستگاه به ایستگاه همراه ماست. بنابراین باید تلاش کنیم با استفاده از رفتارشناسی مناسب مخاطب و تحلیل اقدامات او، بهترین و ساده‌ترین مسیر را به‌گونه‌ای برایش ترسیم کنیم که خیلی راحت به محتوا یا محصول موردنظر برسد.

از سوی دیگر مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید همراهی با مشتری در طول سفر است. شما باید همسفر خوبی برای او باشید و دقت کنید هر جا مشکل داشت به کمکش بیایید تا سفری لذت‌بخش داشته باشد و تجربه خوبی در ذهنش ثبت شود.

نمونه سفارشات ما

معمولا مخاطبان با اهداف مختلفی به سایت ما سر می‌زنند و پیش‌بینی اقدامات آنها خیلی هم ساده نیست، اما اگر مشتری و خریدار باشند معمولا مسیر مشخصی را دنبال می‌کنند تا خرید خود را انجام داده و از سایت خارج شوند. با اینکه برخی معتقدند مراحل سفر مشتری در زمان خرید به پایان می‌رسند، اما عده‌ای دیگر بر این باورند که هم‌چنان باید بعد از خرید نیز همراه مشتری بود.

بنابراین باید بتوانید نقشه سفر مشتری را ترسیم کنید و براساس آن مرحله‌ به مرحله رفتار و اقدامات او را پیش‌بینی کنید و با برطرف کردن مشکلات و موانع احتمالی، مشتری را به بهترین مسیر سوق دهید. به‌طور کلی ‌خیلی‌ها برای مشخص کردن نقشه سفر مشتری از مدل AIDA استفاده می‌کنند که شامل چهار مرحله مهم زیر می‌شود:

  1. آگاهی از برند (Awareness)
  2. نشان دادن علاقه (Interest)
  3. خواست و میل (Desire)
  4. خرید یا اقدام (Action)

اما عده‌ای دیگر معتقدند نقشه سفر مشتری پیچیده‌تر از این حرف‌هاست و مراحل بیشتری را در دل خود دارد و باید به ایستگاه‌های زیادی توجه کنیم. آن‌ها معتقدند مسیر سفر مشتری شامل مراحل زیر می‌شود:

  1. آگاهی از برند (Awareness)
  2. بررسی و ملاحظات (Consideration)
  3. جذب (Acquisition)
  4. خرید یا اقدام (Action)
  5. خدمات پس از فروش (Service)
  6. وفادارسازی (Loyalty)
 

اهمیت سفر مشتری

قطعا شما برای یک سفر جذاب و لذت‌بخش تلاش می‌کنید بهترین مسیر را انتخاب کنید و با برنامه‌ریزی پیش بروید. از همین‌رو اگر می‌خواهید مشتری بهترین تجربه را در کنار شما داشته باشد و به‌ساده‌ترین شکل ممکن و در کوتاه‌ترین زمان بتواند از محصولات و خدمات شما بهره ببرد، باید راه را برای او هموار کنید. به همین دلیل داشتن نقشه سفر مشتری کمک می‌کند تا به درستی بتوانیم رفتارها و اقدامات مشتری را بررسی و تحلیل کنیم، مشکلات و موانع احتمالی موجود در مسیر را حذف کنیم، در زمان و هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده و با همراهی مشتری بهترین تجربه را برای او رقم بزنیم.

 

تصور کنید مشتری جایی در طول سفر به حال خودش رها شود یا راه خود را در طول مسیر گم کند و کسی هم نباشد که به کمک او برود، قطعا دیگر سراغ شما نخواهد آمد و همه جا از تجربه بد خود خواهد گفت. یکی دیگر از مزایای داشتن نقشه سفر مشتری این است که می‌توانیم اطلاعات و اقدامات مشتریان مختلف در طول مسیر استفاده کنیم و با تحلیل آنها بتوانیم در دیگر سفرهای خود طراحی بهتری داشته باشیم و تجربه بهتری را رقم بزنیم. تولید محتوا در مسیر سفر مشتری اهمیت بسیار زیادی دارد و باید بتوانید با محتوای جذاب و کاربردی در هر مرحله به مخاطب خود کمک کنید.

 

همکاری ما با شما

سفر مشتری در واقع مسیری است که مشتری از لحظه اول آشنایی با ما تا خرید نهایی و بعد از آن پشت سر می‌گذارد و براساس آن همیشه در نقاط مختلفی با برند و محصولات ما در ارتباط است. گروه نوآور اِیت با تدوین یک نقشه سفر مشتری (Customer Journey) بر اساس پرسونای مشتری و اصول مارکتینگ سعی دارد تا برای مشتریان کسب و کار شما مبتنی بر تخصص و نوآوری بهترین تجربه کاربری را ترسیم کند تا مشتریان‌تان به ساده‌ترین شکل ممکن و در اسرع وقت به چیزی که می‌خواهند برسند.

برای مشاوره رایگان ، کارشناسان گروه نوآور ایت با شما تماس می‌گیرند.

کافیست شماره همراه یا ایمیل‌ خود را برای ما بگذارید. 

برای مشاوره رایگان ، کارشناسان گروه نوآور ایت با شما تماس می‌گیرند.

کافیست شماره همراه یا ایمیل‌ خود را برای ما بگذارید. 

تلفن

برای تعیین وقت ایمیل یا شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

خدمات مرتبط

مراحل سفارش گیری

مورد 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

مورد 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

مورد 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3