خدمات وفادارسازی مشتری

وفادارسازی مشتریان به معنای برقراری یک ارتباط عاطفی بین یک سازمان و مشتریان‌اش است که حمایت مشتریان را به‌دنبال دارد؛ به این معنا که مشتری، محصول، سایت و وبلاگ شما را به سایر رقبا ترجیح دهد و حتی با کاهش یا افزایش قیمت محصولات و خدمات شما، بازهم شما را انتخاب کند. توجه کنید که یک فرد را که صرفا شما را دنبال می‌کند را نمی‌توان مشتری وفادار دانست چرا که از شما خرید نمی‌کند و کلا نام مشتری را حذف می‌کند، هم‌چنین خرید مداوم یک فرد صرفا به معنای وفاداری آن مشتری نیست.

نمونه سفارشات ما

وفادارسازی مشتری چیست؟

وفاداری مشتری به معنای به اشتراک گذاشتن قلب و پول آن مشتری با شماست به این معنا که نه تنها از شما خرید می کند بلکه شما را با ذوق و اشتیاق به دیگران نیز معرفی می کند. فرض کنیم شما یک صیاد باشید، در ابتدا دغدغه اصلی‌تان صید ماهی است، و بالاخره با تلاش های بسیار موفق به صید تعدادی ماهی شده‌اید، این‌جا پایان کار شما نیست. تنها صید ماهی نشانه موفقیت شما نیست و پس از این مرحله باید به دنبال راهی برای تازه نگه‌داشتن ماهی‌هایتان باشید.

 

همان‌طور که هرکسب ‌و‌‌ کاری در ابتدا دغدغه‌ جذب مشتری دارد و پس از جذب مشتریان، به دنبال راهکارهایی برای وفادار نگه‌داشتن مشتری هایش باشد. در نتیجه باید گفت این تفکر که تنها جذب مشتری می‌تواند کسب و کار ما را به پیشرفت و رشد برساند، کاملا غلط بوده و هر مدیری باید بداند که پس از جذب هر مشتری وارد مرحله‌ای جدیدی می‌شود که مربوط به وفادار نگه‌داشتن مشتری هایش است.

اهمیت وفادارسازی مشتری در کسب و کار

قطعا اهمیت وفادارسازی مشتریان بر هیچ کسب و کاری پوشیده نیست؛ همه برندها و کسب‌وکارها به‌دنبال تکرار خرید مشتریان‌شان هستند و برای این هدف راه‌های زیادی را امتحان می‌کنند. طراحی یک سیستم به شکلی که در قسمت‌های بالا گفته شد می‌تواند یکی از بهترین راه‌ها برای وفادارسازی مشتری باشد. اگر شما بتوانید درصد قابل توجهی از مشتریان خود را به مشتری وفادار تبدیل کنید می‌توانید مطمئن باشید که روزبه‌روز فروش شما افزایش می‌یابد؛ چرا که قطعا یک مشتری وفادار در معرفی برند شما به سایر دوستان و نزدیکان‌اش نقش زیادی دارد و خودش هم دائما از شما خرید می‌کند.

اگر شما از آن دسته مدیران بازاریابی هستید که به استراتژی های حفظ مشتری به عنوان اهرمی برای پیشبرد اهداف فعالیت های بازاریابی و پیشبرد کسب و کارتان باوردارید، به طور حتم با برنامه های وفادارسازی مشتریان (Customer Loyalty) آشنا هستید.

امروزه کسب و کارهای موفق در سراسر دنیا توسط برنامه وفاداری مشتری از قبیل امتیازدهی، معرفی مشتری جدید، برنامه های اختصاصی برای مشتریان VIP، مصمم به ساخت و استحکام روابط برند با مشتریان هستند. به‌راستی که اگر برنامه های وفادارسازی مشتریان با توجه به هویت برند و نوع مشتریان، به درستی تهیه و اجرا شود، برگشت سرمایه قابل‌توجهی برای کسب و کار خواهد داشت. تحقیقات بازاریابی در نیمه اول سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد که ۸۹% از مشتریان با اشتیاق تمایل به شرکت در برنامه های وفاداری برند را دارند. برنامه های وفادارسازی به طور قطع اگر درست تهیه، تدوین و اجرا شوند، یکی از بخش های مهم و موفق فعالیت های بازاریابی تلقی خواهند شد.

یادمان باشد اگر در تهیه، تدوین و اجرای برنامه های وفادارسازی موجب آزردگی خاطر مشتریان شویم، کسب و کار را با مشکل بزرگی مواجهه نموده‌ایم، چرا که هم مشتریان را از دست خواهید داد و هم به اعتبار کسب و کارمان لطمه زده خواهد شد و هم بودجه تخصیص یافته کاملا به هدر خواهد رفت.

همکاری ما با شما

از آن‌جایی که وفادارسازی مشتریان یکی از کم‌ هزینه‌ترین و بهترین کارهایی است که یک برند یا کسب ‌و کار می‌تواند برای افزایش فروش خود در نظر بگیرد، گروه نوآور اِیت تلاش می‌کند تا برای برند ها و کسب و کارهایی که با آنان همکاری دارد استراتژی مدون و منظمی را برای افزایش وفادارسازی مشتریان‌شان تهیه و اجرا کند.

برای مشاوره رایگان ، کارشناسان گروه نوآور ایت با شما تماس می‌گیرند.

کافیست شماره همراه یا ایمیل‌ خود را برای ما بگذارید. 

برای مشاوره رایگان ، کارشناسان گروه نوآور ایت با شما تماس می‌گیرند.

کافیست شماره همراه یا ایمیل‌ خود را برای ما بگذارید. 

تلفن

برای تعیین وقت ایمیل یا شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

خدمات مرتبط

مراحل سفارش گیری

مورد 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

مورد 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

مورد 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3