خدمات بازاریابی رویداد (Event Marketing)

بازاریابی‌رویداد (Event Marketing) چیست؟

بازاریابی رویداد یا ایونت‌مارکتینگ یک استراتژی تبلیغاتی است که از طریق تماس چهره به چهره بین برند ها و مشتریان آن‌ها صورت می‌گیرد. بازاریابی رویداد در عصری که همه چیز در شبکه های اجتماعی و به صورت آنلاین است، می‌تواند یک خلاقیت باشد. چرا که یک استراتژی تبلیغاتی چهره به چهره محسوب می‌شود.

در بازاریابی رویداد با برگزاری رویداد هایی مانند کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها و سمینارها، تعامل میان مشتریان و برند های تجاری افزایش پیدا می‌کند. هر رویداد متفاوت است. بنابراین دارای مخاطبان مختلف، محتوای متفاوت و فرهنگ متفاوت است. بنابراین بهتر است تا به روشی منحصر به فرد شکل گیرد. برای موفقیت در این روشِ بازاریابی باید رویداد های پیش‌رو در صدر بازی بازاریابی قرار داد.

نمونه سفارشات ما

اگر فکر می کنید بازاریابی رویداد (Event Marketing) یک نوع بازاریابی کاملا آفلاین است، اشتباه کرده‌اید! در واقع نوع درست این نوع بازاریابی، استفاده ترکیبی از فضای آفلاین و آنلاین است. بازاریابی‌رویداد مزایای زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین آن‌ها ایجاد آگاهی از برند است. کسب و کار ها و برند های تجاری میزبان یک رویداد می‌شوند تا هویت تجاری خود را برای دیگران باز کنند. بر اساس آمار رویداد ها باعث شده تا آگاهی از برند برای شرکت‌کنندگان حاضر در آن‌ها تا حد زیادی گسترش یابد.

اهمیت بازاریابی رویداد چیست؟

یکی از مزایای بازاریابی رویداد، افزایش تعامل است. کسب و کارها می‌توانند ارتباطات خود را با مشتریان گسترش دهند. گرچه در عصر حاضر اکثر تعاملات رویکردی آنلاین داشته و واسطه شبکه های اجتماعی بوده‌اند. اما این واقعیت بر هیچ کسی پوشیده نیست که ارتباطات رو در رو بسیار تاثیرگذارتر هستند. شما می‌توانید با مخاطبان به صورت رودررو وارد تعامل شوید. هر چه‌قدر میزان تعامل افزایش یابد، میزان وفاداری مشتری نیز بالا خواهد رفت.

یکی دیگر از مزایای بازاریابی رویداد، حرکت به سمت بازاریابی دهان‌به‌دهان یا همهمه‌ای است. در رویداد های شلوغ و تاثیرگذار، قطعا افراد در مورد برند شما صحبت خواهند کرد. مشتریان در رویداد حضور پیدا می‌کنند و اطلاعات زیادی به دست می‌آورند. پس از آن در دنیای خارج از رویداد می‌توانند این اطلاعات را به دیگران منتقل کنند.

شما با پرداخت یک هزینه دو نوع بازاریابی انجام داده‌اید. در نوع دوم بازاریابی که دهان‌به‌دهان است، هیچ هزینه‌ای پرداخت نکرده‌اید. بنابراین یکی از موضوعاتی که بسیار اهمیت دارد، اقناع کردن مشتری در مورد اطلاعات کسب و کار شما است. شما باید با مخاطب ارتباط کامل برقرار کنید و جنبه های مختلف کسب و کار خود را به او معرفی کند.
در عین حال باید رویدادی کامل و منظم را برگزار کنید تا مشتریان راضی بوده و تبلیغات دهان‌به‌دهان مثبت شکل گیرد. برگزاری رویداد ها باعث ایجاد اعتماد در مشتریان می‌شود. مشتریان برند شما را از نزدیک می‌شناسند و می‌توانند به مشتریان وفادار شما تبدیل شوند.

به این فکر کنید که چگونه یک مخاطب تصمیم می‌گیرد تا در رویداد شما شرکت کند یا نه. سعی کنید رفتار او را درک کنید. از خود سوال کنید که عوامل تعیین کننده برای ترغیب مخاطب چیست. برخی عوامل می‌توانند دیدگاه کلی به شما برای برگزاری رویداد بدهند. شاید بررسی ریویو ها در وب سایت و پلتفرم شما بتواند یک دیدگاه کلی ایجاد کند. جستجوی وب، تحقیق در مورد گزینه های جایگزین، قیمت رویداد و مقایسه با سایر رویدادها نیز بسیار تاثیرگذار هستند.

این که اگر شما در رویداد خود گواهینامه یا اعتبار حرفه‌ای در اختیار مخاطب قرار می‌دهید نیز، می‌تواند تاثیرگذار باشد. از همین رو گفته می‌شود بازاریابی رویداد، ترکیبی از فعالیت های آنلاین در کنار اقدامات در دنیای آفلاین است. عوامل متعددی در کنار هم باعث ایجاد تعادل در پروسه تصمیم‌گیری مخاطب می‌شوند. درک این عوامل برای استراتژیست بازاریابی بسیار حائز اهمیت است.

همکاری ما با شما

بازاریابی رویداد یا ایونت‌مارکتینگ باعث گسترش تعامل میان مخاطبان و مصرف‌کنندگان می شود؛ این نوع بازاریابی تاثیر زیادی در جذب مخاطب و وفادارسازی او دارد. بنابراین گروه نوآور اِیت با رویکرد صحیحی این نوع از بازاریابی را با درک کامل از مخاطبان برای شما طرح، برنامه‌ریزی و اجرا خواهد کرد تا تاثیر زیادی در جذب مخاطب و افزایش آگاهی از برند تجاری شما به‌وجود بیاید.

برای مشاوره رایگان ، کارشناسان گروه نوآور ایت با شما تماس می‌گیرند.

کافیست شماره همراه یا ایمیل‌ خود را برای ما بگذارید. 

برای مشاوره رایگان ، کارشناسان گروه نوآور ایت با شما تماس می‌گیرند.

کافیست شماره همراه یا ایمیل‌ خود را برای ما بگذارید. 

تلفن

برای تعیین وقت ایمیل یا شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

خدمات مرتبط

مراحل سفارش گیری

مورد 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

مورد 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

مورد 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3