خدمات بازاریابی درون‌گرا

بازاریابی درون‌گرا (که با عناوین: بازاریابی جاذبه‌ای، بازاریابی ربایشی یا به انگلیسی inbound marketing هم شناخته می‌شود) نوعی بازاریابی غیرمستقیم است که به‌جای تمرکز بر تبلیغات بر محتوا تمرکز دارد. برخلاف بازاریابی برونگرا که بر فروش مستقیم تمرکز دارد بازاریابی درون‌گرا تمرکز اصلی خود را بر رفع سؤالات و دغدغه‌های ذهنی مخاطب قرار می‌دهد و در ادامه بدون اینکه مستقیماً محصول یا خدمتی را به آن‌ها معرفی کند، خود مخاطب به این نتیجه می‌رسد که نسبت به خرید اقدام کند.

نمونه کارهای بازاریابی درونگرا ایت

بازاریابی درون‌گرا چیست؟

فرض کنید که شما می‌خواهید فرش بفروشید. در روش بازاریابی برونگرا و سنتی از تبلیغات و معرفی مستقیم محصول (فرش) استفاده می‌شود. اما بازاریابی جاذبه‌ای یا ربایشی شیوه‌ای متفاوت دارد. به‌عنوان‌مثال محتوایی دقیق و کارشناسی در مورد “روش‌های تشخیص فرش قلابی از اصل” تهیه می‌کنیم و آن را منتشر می‌کنیم، در این حالت خریداری که دنبال فرش باکیفیت و اصل است یا حتی فعلاً قصد خرید ندارد ولی کنجکاو است، مطلب شما را می‌خواند و جذب تعهد و صداقت شما می‌شود.
این مخاطب اگر قصد خرید فرش داشته باشد حتماً سراغ شما خواهد آمد چون شما به او کمک کرده‌اید تا فرش قلابی را از اصل تشخیص دهد. این‌یک مثال ساده از روش بازاریابی درون‌گرا است.

چرا باید از بازاریابی درون‌گرا استفاده کنیم؟

• ایجاد ذهنیت مطلوب از خودتان و تأثیر مثبت بر خریدهای بعدی مشتری.
• چون هدف شما حل مشکل مشتری و کمک به او است لذا مشتری همواره تصویر مثبتی از شما خواهد داشت.
• قابلیت‌های بالا در جذب مخاطب هدف.
• در حقیقت کسی که از طریق بازاریابی درون‌گرا وارد می‌شود مشتری است. در بازاریابی برونگرا هزینه‌های شما خیلی بیشتر است و درنهایت بیشتر ورودی‌ها منجر به خرید نمی‌شوند.
• ایجاد سهم بیشتر از رسانه‌های اجتماعی و درنتیجه ترافیک بیشتر برای سایت شما.
• در بازاریابی درون‌گرا تمرکز بر محتوا است و این موضوع موجب می‌شود تا در شبکه‌های اجتماعی بیشتر دیده شوید و درباره شما صحبت شود که باعث افزایش ترافیک سایت شما خواهد شد.
• مشتریان شما احساس می‌کنند که شریک شما هستند.
• اصل بازاریابی درون‌گرا بر محتوا مخاطب‌پسند شکل‌گرفته است، موضوعی که در سئو هم به‌شدت مهم است. پس با استفاده از این شیوه بازاریابی شما عملاً به بهبود سئو هم کمک می‌کنید.
• در بازاریابی جاذبه‌ای معمولاً بازگشت سرمایه (ROI) مثبت است، و نتایج با پیش‌بینی‌های شما مطابقت دارد.
• با استفاده از بازاریابی درون‌گرا و تولید محتوای کاربردی شما به‌عنوان یک مرجع در حوزه کاری خودتان معروف خواهید شد.

بازاریابی درونگرا

چگونه بازاریابی درون‌گرا را شروع کنیم؟

زمانی که شما بازاریابی درون‌گرا را شروع می‌کنید هرچقدر بیشتر سرمایه‌گذاری کنید بیشتر نتیجه می‌گیرید. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که پول اولویت اصلی نیست. مهم محتوای است که تولید می‌کنید. محتوای شما در یک کلمه باید عالی باشد، آن‌قدر تأثیرگذار و کاربردی باشد که مخاطب شما نتواند از آن صرف‌نظر کند. لازم است با تعهد و عشق به خدمتگزاری مخاطبان آن را تولید کنید. بی‌شک برای شروعی طوفانی با بازاریابی درون‌گرا در میان رقبایتان نیاز است تا حرفه‌ای عمل کنید و از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

 

همکاری ما با شما

با توجه به گسترش روزافزون اینترنت و انواع رسانه‌های اجتماعی تأثیر آن‌ها هرروز در زندگی ما و تصمیماتی که می‌گیریم بیشتر می‌شود. مشتریان اطلاعات هر کالایی را به‌راحتی به دست می‌آورند و این موضوع رقابت را سخت‌تر می‌کند، گروه نوآور اِیت در این جهان پر رقابت در کنار مشتریان خود خواهد بود تا بتوانند با استفاده از بهترین استراتژی های بازاریابی فرصت های بهینه بازار خود را به‌دست آورند، همان‌گونه که فهمیدیم سیستم ‌های بازاریابی سنتی دیگر کارایی خود را ازدست‌داده‌اند و لازم است که به سمت بازاریابی درون‌گرا گام برداریم.

برای مشاوره رایگان ، کارشناسان گروه نوآور ایت با شما تماس می‌گیرند.

کافیست شماره همراه یا ایمیل‌ خود را برای ما بگذارید. 

برای مشاوره رایگان ، کارشناسان گروه نوآور ایت با شما تماس می‌گیرند.

کافیست شماره همراه یا ایمیل‌ خود را برای ما بگذارید. 

تلفن

برای تعیین وقت ایمیل یا شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

خدمات مرتبط

مراحل سفارش گیری

مورد 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

مورد 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

مورد 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3