خدمات طراحی و چاپ ست اداری

ست اداری چیست؟

مکاتبات اداری یکی از مهم‌ترین ابزارهای سازمان برای ایجاد ارتباط و تعامل با سازمان‌های دیگر است. به عبارتی دیگر، مکاتبات اداری زبان رسمی هر سازمان بوده و از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. از آن‌جایی که هویت بصری و شکل ظاهری برای مکاتبات رسمی و اداری بسیار مهم است، با طراحی و چاپ سربرگ و ست اداری مناسب می‌توان این امر را محقق کرد.

اقلام ست اداری شامل سربرگ، پاکت‌نامه، کارت ویزیت، دفتر یادداشت، لیبل محصول و… می‌باشد که به‌صورت یکپارچه و هماهنگ با طرح سازمانی طراحی می‌شوند. به مجموعه‌ای از کاغذها و تجهیزات رومیزی که برای امور تجاری، شغلی، تبلیغاتی و زیبایی شناختی مورد استفاده قرار می‌گیرد، ست اداری گویند.

نمونه سفارشات ما

چرا طراحی ست اداری مهم است؟

داشتن یک طرح ست اداری زیبا باعث می‌شود نظم و هویت منسجم‌تری در مواجهه با مشتریان داشته باشید و مشتریان شما در همان نگاه اول به نظم و دقت شما در کسب و کارتان پی ببرند و این مورد باعث می‌شود آن‌ها ناخواسته اعتمادشان جلب شود.

یک چاپ ست اداری زیبا باید دارای لوگوی همان شرکت باشد که زیبایی و رنگ سازمان داشته باشد و در کنار آن اطلاعات تماس، شماره همراه، با طرح مناسب در کنار هم قرار بگیرد، همچنین تمام این اوراق همسان با هویت برند باشد.

بنابراین دلیل اهمیت طراحی ست اداری برای کسب و کارهای کوچک می‌تواند جلب اعتماد مشتریان و جاافتادن در بین آن‌ها باشد تا بتوانند مشتریان بیشتری را جذب کنند. پس بهترین کار برای طراحی ست اداری این است که آن را به افراد حرفه‌ای بسپارید.

مزایای استفاده از ست اداری

مزایای بی‌شماری را می‌توان برای ست اداری عنوان کرد که توجه به هر یک اهمیت بسیار زیادی را داراست، ما بعضی از این مزایا را عنوان کرده‌ایم.

1. ارائه اطلاعات به صورت منسجم

سربرگ به عنوان یکی از اقلام مهم ست اداری، ضمن این‌که تمامی مطالب شما را به صورت متون و یا تصاویر منظم و منسجم کتبی به مخاطب ارائه می‌دهد در یک قالب رسمی، سازمان شما را معرفی می‌کند. این درحالی است که استفاده از برگه‌های سفید و بدون سربرگ متعلق به شما در اکثر موارد جزء دسته‌ای از مکاتبات غیر رسمی و معمولی دیده خواهد شد، که این امر منجر به کاهش اهمیت و یا حتی بی‌توجهی به مطالب ثبت شده در نامه شما می‌گردد.

2. ارتقای هویت و ماهیت برند

به همان میزانی که مطالب و نحوه‌ی درج آن‌ها در مکاتبات می‌تواند مهم و اساسی باشد، شکل ظاهری ارائه‌ آن‌ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا نشان‌دهنده‌ هویت کاری سازمان شما و همچنین پیام‌رسان پشتیبانی شما از برند کاریتان خواهد بود. استفاده از سربرگ و پاکت‌های طراحی شده با لوگوی متعلق به یک سازمان، این ارائه‌ صحیح را تضمین می‌کند.

3. دسترسی راحت مخاطبین و مشتریان

زمانی که مطالب یا اسنادی را برای مخاطبین خود به صورت کتبی ارسال می‌کنید با ذکر نام و مشخصات خود در یک قالب از پیش طراحی شده که می‌تواند به صورت پاکت ‌نامه‌های ارسالی و سربرگ باشد امکان دسترسی راحت مخاطبین به شما فراهم می‌شود.

4. افزایش امنیت

با ثبت اسناد و اوراق در یک چارچوبی که تنها متعلق به برند شما است از هرگونه کپی‌برداری آسان و مشکلات ناشی از آن جلوگیری می‌شود. به‌طور مثال فرض کنید قراردادی فی‌مابین دو سازمان در یک کاغذ سفید ثبت می‌گردد در این صورت به راحتی افرادی می‌توانند با درج آن اطلاعات بر روی کاغذ سفید و بی‌نام و نشان دیگر و اعمال تغییرات دلخواه، سواستفاده کنند. این موضوع برای نامه‌های ساده‌ دیگر نیز صدق می‌کند.

5. ایجاد اعتماد برای مشتریان

توسط هر یک از اقلام ست اداری ضمن اشاره به معتبر و رسمی بودن نام تجاری سازمان خود قادر خواهید بود برای این نام تجاری نیز یک ارزش و احترام بالایی قائل شوید. این یک نکته‌ مثبت در جلب اعتماد بیشتر دیگران به شما و برند کاریتان است.

6. ثبت و ضبط مکاتبات

امروزه در فرآیند تهیه و ثبت مکاتبات اداری، درج اطلاعات مورد نیاز به صورت کامل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. زیرا مواجهه با نامه‌ای در یک پاکت ساده و کاغذی سفید اصلا خوشایند نخواهد بود و در فرآیند ثبت اداری در گروه نامه‌های غیر حرفه‌ای و بدون اطلاعات کافی قرار می‌گیرد. این امر به عنوان نکته‌ای منفی می‌تواند آن نامه را به همراه سازمان مربوطه از روند تعاملات بعدی خارج کند.

7. به رسمیت شناختن ماهیت برند

با استفاده از نمایش نام تجاری به صورت یک آرم (لوگو) و درج آن بر روی هر کدام از اقلام ست اداری خود می‌توانید برند و خدماتی را که ارائه می‌دهید به صورت شفاف در معرض دید همگان و به خصوص مخاطبین مورد نظر خود قرار دهید بدین ترتیب ماهیت کاری شما به رسمیت شناخته می‌شود.

8. نظم و انسجام

ست اداری با ایجاد نظم و هارمونی از لحاظ رنگ و محتوا این حس را به مخاطب القا می‌کند که سازمان شما دارای نظم و ترتیب است. ذهن مخاطب این نظم و ترتیب را به کار شما تعمیم می‌دهد و باعث جذب وی به سمت سازمان شما می‌شود.

9. کارت ویزیت، آغاز تعامل

امروزه کارت ویزیت به عنوان یک ابزار تبلیغاتی موثر برای معرفی کسب و کارها بسیار پرطرفدار و کاربردی است. کارت ویزیت به عنوان یکی از اقلام ست اداری در بسیاری از موارد به عنوان اولین ابزار شروع کننده‌ تعاملات و مکاتبات اداری می‌باشد. بدین صورت که در بسیاری موارد این کارت یادآور کسب و کار شما جهت برقراری ارتباط مجدد به کار می‌رود.

همکاری ما با شما

گروه نوآور اِیت با هدف رشد و توسعه کسب وکارها و بر مبنای تخصص و تجربه در عرصه طراحی و تولید اوراق و ست اداری با بسیاری از کسب و کارها و برندهای معتبر همکاری داشته است؛ ما با پشتوانه اعتماد مشتریان‌مان در کنار برند و کسب و کار شما نیز هستیم.

برای مشاوره رایگان ، کارشناسان گروه نوآور ایت با شما تماس می‌گیرند.

کافیست شماره همراه یا ایمیل‌ خود را برای ما بگذارید. 

برای مشاوره رایگان ، کارشناسان گروه نوآور ایت با شما تماس می‌گیرند.

کافیست شماره همراه یا ایمیل‌ خود را برای ما بگذارید. 

تلفن

برای تعیین وقت ایمیل یا شماره تلفن همراه خود را وارد کنید:

خدمات مرتبط

مراحل سفارش گیری

مورد 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

توضیحات 1

مورد 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

توضیحات 2

مورد 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3

توضیحات 3