منابع موزیک بدون کپی رایت؛ برای اینستاگرام و یوتیوب

منابع موزیک بدون کپی رایت؛ برای اینستاگرام و یوتیوب

فهرست مطالب

موزیک عنصر کلیدی در ساخت برند شما یا رشد مخاطبان‌تان است. در واقع موسیقی در رسانه‌های اجتماعی، ویدئوهای یوتیوب، ارائه‌ها یا فیلم‌های کوتاه به انتقال روحیه، لحن و احساسات مناسب کمک می‌کند. اما پیداکردن آهنگ‌های مناسب که مخاطبان شما را جذب کند، یک کار چالش‌برانگیز است. در این شرایط استخدام نوازندگان برای درست کردن آهنگ‌های سفارشی منطقی نیست! پس اینجاست که سایت کپی رایت آهنگ وارد عمل می‌شود. شما می‌تواند برای ویدئوهای خودتان از آهنگ‌های بدون کپی رایت استفاده کنید.

امروز، قصد داریم در مورد بهترین منابع موزیک بدون کپی رایت صحبت کنیم. اگر دوست دارید انواع سایت آهنگ بدون کپی رایت برای یوتیوب و اینستاگرام را بشناسید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

آموزش نحوه تشخیص کپی رایت موزیک

زمانی که یک آهنگی تولید می‌شود، تمام حق‌وحقوق آن به خالق اثر تلق دارد که در اصطلاح به آن حق کپی رایت گفته می‌شود. اما از کجا بفهمیم موزیک کپی رایت دارد؟ برای تشخیص حق کپی رایت، سایت‌ها و نرم‌افزارهای زیادی وجود دارند که کار شما را راحت‌ کرده‌اند. در ادامه به‌صورت کوتاه معرفی شده‌اند:
• سایت PDinfo: یکی از سایت‌‌ها برای تشخیص کپی رایت، سایت PDinfo است. برای استفاده از این سایت نام آهنگ موردنظر خودتان را در قسمت جست‌وجو سایت سرچ کنید. اگر نام آهنگ‌ را در لیست نشان‌داده مشاهده کردید، مطمئن باشید که موزیک کپی رایت ندارد؛ اما آهنگ در لیست قرار نداشت، آهنگ حق کپی رایت را دارد و نباید از آن استفاده کنید.
• سایت یوتیوب: سایت یوتیوب هم جزء گزینه‌ها موجود برای تشخیص حق کپی رایت موزیک است. چراکه بسیاری از آهنگ‌ها در گذشته روی یوتیوب آپلود می‌شدند و این پلتفرم به‌عنوان یک شرکت متعهد است که کلیه قوانین را در مورد آهنگ‌های دارای کپی رایت رعایت کند.
• سایت eProves: eProves یک سایت کپی رایت آهنگ است که در آن می‌توانید تعداد زیادی از آهنگ‌ها را مشاهده کنید. برای استفاده از این سایت جهت تشخیص کپی رایت موزیک‌ها، نام آهنگ موردنظر خودتان را در سایت جست‌وجو کنید تا از قوانین کپی رایت آن مطلع شوید.
• سایت easysong: در سایت easysong می‌توانید بدون داشتن هیچ‌گونه اشتراکی آهنگ‌های موردنظر خودتان را بررسی کنید. در اینجا هم کافیست نام موزیک دلخواه خودتان را جست‌وجو کنید تا از کپی رایت آن آگاه شوید.
علاوه‌بر سایت‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، نرم‌افزارهایی هم برای تشخیص کپی رایت موزیک وجود دارند. معمولا نرم‌افزارها از الگوریتم پیشرفته‌تری بهره می‌گیرند و نسبت به سایت‌ها دقیق‌تر هستند. در زیر به دو مورد از این اپلیکیشن‌ها اشاره شده است:
• Shazam: یکی از معروف‌ترین سرویس‌ها برای تشخیص موزیک است. شما با استفاده از این برنامه می‌توانید صدا را ضبط کنید تا اطلاعات آهنگ در اختیار شما قرار گیرد.
• ACRCloud: ACRCloud یک سرویس تشخیص موزیک آنلاین است که به شما کمک می‌کند تا موزیک را شناسایی کنید و تمام اطلاعات را در مورد آن به دست آورید.

سایت‌های دانلود موزیک بدون کپی رایت

آیا به دنبال راه‌های جدیدی برای تحت تاثیر قرار دادن مخاطب خود هستید؟ آیا می‌خواهید بازدیدهای کانال یوتیوب یا پیج اینستاگرام خود را افزایش دهید؟ ویدئوهای شما با آهنگ مناسب می‌تواند مخاطبان زیادی را جذب کند. پس بهترین موسیقی بدون کپی رایت را برای اینستاگرام و یوتیوب خود پیدا کنید و با استفاده از این موزیک‌ها، ویدئوهایی با ظاهر حرفه‌ای ایجاد کنید. برای پیداکردن آهنگ‌ها و دانلود موزیک بدون کپی رایت سایت‌های زیادی وجود دارد که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره شده است:
• Audio library: معروف‌ترین سایت آهنگ بدون کپی رایت برای یوتیوب، Audio library است. در واقع این یک کانال یوتیوب است که در آن تعداد زیادی آهنگ وجود دارد و شما می‌توانید با خیال آسوده از آن‌ها استفاده کنید.
• Mixkit: Mixkit یک سایت کپی رایت آهنگ است که در آن تعداد زیادی موسیقی وجود دارد. شما بدوت هیچ‌گونه ثبت‌نامی می‌توانید آهنگ دلخواه خودتان را دانلود کنید و سپس به کمک همان آهنگ محتوا خودتان را بسازید.
• Thematic: اگر کارتان تولید محتوا در یوتیوب است، از سایت Thematic استفاده کنید. شما می‌توانید در این سایت ثبت‌نام کنید و به مجموعه‌ای کامل از آهنگ‌ها دسترسی داشته باشید. البته سایت هم قوانین خاص خود را دارد که باید آن‌ها را در نظر داشته باشید.
• Pixabay: با استفاده از سایت pixabay می‌توانید با توجه به سبک ویدئو خودتان، موزیک دلخواه‌تان را پیدا کنید. این سایت از قابلیت سرچ حرفه‌ای برخوردار است و شما می‌توانید با دقت بیشتری آهنگ موردنیازتان را پیدا کنید. از pixabay می‌توانید برای موزیک بدون کپی رایت برای گیم‌پلی هم استفاده کنید.
• Icons8: با استفاده از سایت Icons8 می‌توانید موزیک‌هایی با فرمت mp3 را با کیفیت بالا و بدون هیچ‌گونه کپی رایتی دانلود کنید. در این سایت می‌توانید قبل از دانلود آن را گوش دهید و درصورت انتخاب، آهنگ را به‌صورت رایگان دانلود کنید.
• ccHound: با استفاده از این سایت کپی رایت آهنگ می‌توانید بهترین موزیک‌ها را برای تولید محتوا یوتیوب و اینستاگرام دانلود کنید. از آنجایی که این سایت در بین همه موزیک‌ها فیلتر دارد، به همین دلیل موسیقی‌‎های خوبی را منتشر می‌کند.
• Ccmiwter: یکی از منابع بزرگ برای موسیقی از خوانندگان، سایت Ccmiwter است. شما در این سایت می‌توانید بهترین آهنگ‌‌ها را برای ویدئوهای خودتان انتخاب و با خیال راحت استفاده کنید.
• Songsara: در کنار همه سایت‌های خارجی که معرفی شد، می‌توان به سایت سانگ‌سرا به‌عنوان یک سایت داخلی اشاره کرد. شما با استفاده از این سایت می‌توانید به دانلود آهنگ‌های بدون کپی رایت بپردازید.

روش های رفع کپی رایت موسیقی

برای رفع مشکل کپی رایت موسیقی راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد. شما برای برطرف مشکل باید روش‌های مختلفی را امتحان کنید تا در نهایت یکی از آن‌ها مفید باشد. در حالت کلی برای رفع کپی رایت موسیقی روش‌های زیر وجود دارد:
• از موسیقی بدون کپی رایت استفاده کنید: برای دانلود موزیک بدون کپی رایت سایت‌های زیادی در بخش قبلی معرفی شد که می‌توانید از آن برای دانلود آهنگ ویدئو خودتان استفاده کنید.
• دریافت مجوز از صاحب موزیک: اگر موسیقی که شما استفاده کرده‌اید، دارای کپی رایت است، برای دریافت مجوز با صاحب اثر تماس بگیرید. البته برای اینکه می‌توانید از شرکت‌های موسیقی هم کمک بگیرید.
• تغییردادن آهنگ: اگر قصد هزینه کردن ندارید و نمی‌خواهید از موسیقی بدون کپی رایت استفاده کنید، می‌توانید آهنگ خودتان را تغییر دهید و سپس دوباره ویدئو خودتان را منتشر کنید.
• استفاده از صدا خودتان: اگر صدایی خوبی دارید، می‌توانید آهنگ خودتان را جایگزین کنید. اگرچه این روش شاید برای‌تان جالب باشد؛ اما می‌تواند بهترین روش برای حل این مشکل باشد.

دانلود آهنگ بدون کپی رایت

برای دانلود آهنگ‌های بدون کپی‌رایت، 2 راه حل کلی و هزاران راه حل جزئی دارید.
تصور کنید که یک ویدیو تولید کرده‌اید و می‌خواهید آن را در کانال یوتیوب خود منتشر کنید. موزیک پس‌زمینه این ویدیو را از کجا پیدا می‌کنید؟

کانال‌های یوتیوب دانلود آهنگ بدون کپی رایت

حتماً الان خیلی‌هایتان می‌پرسید که چطوری می‌توانم این آهنگ‌ها را از یوتیوب دانلود کنم؟

برای دانلود از یوتیوب چند راه مختلف وجود دارد که با یک سرچ ساده در گوگل به آن‌ها می‌رسید، اما در اینجا، 2 مورد از این روش‌ها را به شما یاد می‌دهیم.

  1. می‌توانید به سایت YT5S بروید و لینک ویدویو یوتیوب را در این سایت وارد کنید. سپس به شما لینک دانلود ویدیو در فرمت‌های مختلف را می‌دهد. (از جمله MP3)
  2. راه دوم هم استفاده از ربات تلگرامی YouTube Bot است. برای پیدا کردن این کانال دانلود از یوتیوب، فقط باید @youtube را در تلگرام جستجو کنید، لینک مورد نظرتان را برای این ربات بفرستید و در آخر از بین فرمت‌هایی که به شما می‌دهد، MP3 را انتخاب کنید.

سایت‌های دانلود آهنگ بدون کپی رایت

راه دیگری که برای پیدا کردن آهنگ‌های بدون کپی‌رایت دارید، دانلود آن‌ها از سایت اهنگ بدون کپی رایت است. لیست این سایت‌ها شامل موارد زیر است:

دانلود موزیک بدون کپی رایت برای اینستاگرام

هوش مصنوعی اینستاگرام به تازگی حساسیت زیادی را روی شناسایی و حذف ویدیوهایی که از موزیک‌های دارای کپی رایت استفاده می‌کنند، اعمال می‌کند. از طرفی، ضرورت استفاده از موسیقی برای جلب توجه مخاطب و افزایش واچ تایم ویدیو، باعث شده تا انتخاب موسیقی‌‌های بدون کپی رایت، تنها راه باقی مانده برای تولید‌محتوای موثر در بستر اینستاگرام باشد. در ادامه به معرفی بهترین سایت‌ها و کانال‌های دانلود موسیقی بدون کپی رایت می‌پردازیم.

سایت Free Music

در این سایت، تنوع بالایی از موسیقی بدون کپی رایت در طبقه‌بندی‌های مختلف، در اختیار شما قرار گرفته‌است. در Free Music علاوه‌بر طبقه‌بندی موسیقی براساس سبک و موضوع، یک طبقه‌بندی خاص وجود دارد که برای تولید‌محتوا در اینستاگرام بسیار کاربردی ست؛ این سایت تمام موسیقی‌های ترند فضای مجازی را در یک دسته‌بندی جدا در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌تواند سرعت تولیدمحتوای شما را افزایش دهد.

 

کانال تلگرامی God Of Musician؛ یک راه مخفی برای دانلود موسیقی بدون کپی رایت

اگر می‌خواهید یک راه آسان و سریع برای دانلود موسیقی‌های بدون کپی رایت در اختیار داشته‌باشید، کانال تلگرامی God Of Musician یک منبع گسترده برای دانلود انواع موزیک‌های بدون کپی رایت است که می‌توانید به آسانی از آن استفاده کنید.

دانلود آهنگ بدون کپی رایت برای یوتیوب

مراقب باشید! تفاوت موضوعات و نوع تدوین در بستر یوتیوب باعث شده تا موسیقی‌های اینستاگرامی برای تولید محتوا در چنل‌های یوتیوبی مناسب نباشند، از طرف دیگر قوانین کپی رایت در یوتیوب عموما سخت‌گیرانه‌تر از اینستاگرام است و با توجه به همین دلایل، توصیه می‌کنیم برای تولید‌محتوا در یوتیوب سراغ موسیقی‌های تازه بروید و از منابع زیر استفاده نمایید:

وبسایت TeknoAXE؛ بهترین راه برای دانلود موسیقی بدون بدون کپی رایت

تصور کنید یک آهنگساز حرفه‌ای تمام موسیقی‌های خود را به‌طور رایگان در اختیار شما قرار دهد!
مزیت اصلی این سایت شگفت‌انگیز، یوتیوبر بودن آهنگساز آن است که باعث شده تولیداتش علاوه‌بر تنوع بالا، مناسب تدوین‌های یوتیوبی هم باشد. تنها نکته‌ای که باید در‌نظر داشته‌باشید این است که اجازه اعمال تغییرات روی موسیقی‌های این سایت را ندارید و انجام هر تغییر باعث ایجاد مشکلات مختلفی برای ویدیو شما می‌شود.


وبسایت Unminus؛ استفاده آزادانه از هزاران موسیقی

اگر تنها ایراد وبسایت قبل، عدم امکان تغییر در موسیقی‌ها بود، بزرگ‌ترین مزیت Unminus امکان ایجاد تغییرات دلخواه در موسیقی‌هاست. به این ترتیب شما می‌توانید بدون نگرانی هر تغییری که می‌خواهید را روی موسیقی‌ها اعمال کنید و در سریع‌ترین زمان، به موزیک شخصی‌تر و مناسب‌تری برای ویدیو خود برسید.

با موسیقی بدون کپی رایت، مخاطبان بیشتری جذب کنید

امروز محتوای ویدئویی به‌عنوان اثربخش‌ترین محتوا شناخته می‌شود. شما برای جذابیت بیشتر ویدئو خودتان به موزیک بدون کپی رایت نیاز دارید تا بتوانید آن را منتشر کنید. موسیقی بدون کپی رایت، موزیکی است که صاحب یا تولیدکننده آن اجازه داده است که هر شخصی بتوانید از آن استفاده کند. برای اینکه بتوانید با خیال آسوده از موزیک دلخواه خودتان استفاده کنید، آن را از نظر داشتن یا نداشتن کپی رایت بررسی کنید. جهت بررسی موزیک انواع سایت کپی رایت آهنگ یا نرم‌افزار وجود دارد که کار شما را راحت کرده‌اند. اگر به هر دلیلی از موسیقی دارای کپی رایت استفاده کردید، باید نسبت به رفع آن اقدام کنید. برای حل این مشکل هم راه‌حل مختلفی وجود دارد که در این مقاله به‌صورت کامل بررسی شدند.

جستجو در بلاگ ها
دسته بندی ها

مطالب مفید ایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این جشنواره تکرار نمیشه!

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر شمارت رو همین الان برامون ارسال کن تا بتونیم کمکت کنیم!