ویدئو مارکتینگ چیست؟

ویدئو مارکتینگ چیست

فهرست مطالب

اگر به دنبال راهنمایی برای ویدئو مارکتینگ هستید، تنها نیستید. 80درصد از بازاریابان که از ویدیو استفاده نمی‌کنند، برای ساخت یک استراتژی ویدیویی در سال جدید برنامه‌ریزی کرده‌اند. همچنین 99درصد کسانی که قبلا از ویدیو استفاده می‌کردند، قصد دارند بیشتر از آن استفاده کنند. هیچ استراتژی نظیر بازاریابی ویدیویی برای آموزش، ایجاد سرنخ و تبدیل مشتریان وجود ندارد. بیشتر کسب‌وکارها به یک استراتژی بازاریابی ویدیویی نیاز دارند و این ایده‌ای جدیدی نیست. اما ویدئو مارکتینگ چیست؟ چه مزایایی دارد و به چه نوع‌هایی تقسیم می‌شود؟ به مطالعه این مقاله ادامه هید تا به پاسخ همه سوالات خودتان در مورد بازاریابی ویدیویی برسید.


مزایای ویدئو مارکتینگ

مزایای ویدئو مارکتینگ چیست؟ ویدئو مارکتینگ در سال 2005 با راه‌اندازی یوتیوب به طور جدی آغاز شد. گوگل در اکتبر 2006 یوتیوب را خریداری کرد و تا سال 2009 هفت فرمت تبلیغاتی مختلف در این پلتفرم وجود داشت. همان‌طور که فناوری ایجاد ویدیوهای با کیفیت را آسان‌تر شد، به همان نسبت ویدئو محبوبیت بیشتری در بین بازاریابان پیدا کرد. در سال سال 2022، مخاطبان به‌طور متوسط 19 ساعت در هفته را صرف تماشای آنلاین ویدیو می‌کنند. نادیده گرفتن ویدئو مارکتینگ برای برندهایی که قصد دارند برتر باشند، مناسب نیست. در ادامه چند مورد از مزایای ویدئو مارکتینگ بررسی شده است:

مزایای ویدئو مارکتینگ
1- بازاریابی ویدیویی اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی را تشویق می‌کند: ویدئو دومین نوع محتوای محبوب در رسانه‌های اجتماعی برای افزایش تعامل است. پلتفرم‌هایی مانند یوتیوب و تیک‌تاک همیشه روی ویدئو کار کرده‌اند. اینستاگرام و فیس‌بوک روی ویدیو تمرکز بیشتری دارند. 68 درصد از بازاریابان ویدیو قصد دارند امسال از ویدیو لینکدین استفاده کنند. مردم تقریبا یک میلیارد ویدیو در روز در پینترست تماشا می‌کنند.
2- بازاریابی ویدیویی سئو سایت را بهبود می‌بخشد و تبدیل و فروش را افزایش می‌دهد: 31درصد از متخصصین سئو برای بهبود سئو ویدیو اضافه می‌کنند. اکثر وب‌سایت‌ها با افزودن ویدیو به بهبود سئو خودشان کمک می‌کنند؛ چراکه با این کار کیفیت صفحه و زمانی که بازدیدکنندگان در صفحه می‌گذرانند، بیشتر می‌شود.
3- بازاریابی ویدیویی برای کاربران موبایل جذاب است: کاربران موبایل نیروی محرکه‌ای برای مصرف ویدئو هستند. طبق یک مطالعه «Statista»، 77درصد از افراد مورد بررسی، از موبایل یا تبلت برای تماشای ویدیوهای آنلاین استفاده می‌کنند. همچنین فیس‌بوک می‌گوید احتمال اینکه مردم هر روز ویدیو را با گوشی هوشمند تماشا کنند، ۱.۵ برابر بیشتر از رایانه است.
4- بازاریابی ویدیویی برای آموزش و ایجاد اعتماد عالی است: اگرچه 91.9درصد از کاربران به تماشای هر نوع ویدیویی راضی هستند؛ اما 29.8 درصد دیگر متقاضی ویدیوهای آموزشی هستند. آمارها تقریبا روشن است؛ برای موفقیت کسب‌وکارتان به یک استراتژی بازاریابی ویدئویی قوی نیاز دارید.


انواع بازاریابی ویدئویی

قبل از شروع فیلمبرداری، باید تصمیم بگیرید که چه نوع ویدئویی لازم دارید. برای اینکه با انواع ویدئو مارکتینگ آشنا شوید، ادامه را از دست ندهید؛ چراکه در زیر به مهم‌ترین انواع بازاریابی ویدئویی اشاره شده است.

ویدئو آزمایشی (دمو)

ویدئوهای آزمایشی یا همان دمو نحوه عملکرد محصول شما را نشان می‌دهند. این نوع بازاریابی ویدئویی در آخر قیف بازاریابی قرار دارد و معمولا برای کسانی تهیه می‌شود که بیشتر مسیر را طی کرده‌اند و درحال‌حاضر قصد خرید دارند.

انواع بازاریابی ویدئویی

معرفی برند

معمولا ویدیوهای برند به‌عنوان بخشی از یک کمپین تبلیغاتی بزرگ‌تر ایجاد می‌شوند و چشم‌انداز، ماموریت یا محصولات و خدمات شرکت را به نمایش می‌گذارند. هدف ویدیوهای برند ایجاد آگاهی در مورد شرکت و جذب مخاطبان هدف‌ است.

ویدئو رویداد

آیا کسب‌وکار شما میزبان کنفرانس، بحث میزگرد یا هر نوع رویداد دیگری است؟ ویدئوهای منتخب از مراسم را آماده کنید یا مصاحبه‌ها و ارائه‌های جالبی را از گردهمایی انتشار دهید. امروزه ایونت‌ها و وبینارها جزء اثرگذارترین انواع ویدئو در بازاریابی ویدئویی به‌حساب می‌آیند.

مصاحبه تخصصی

مصاحبه جزء اشکال قدیمی ویدئو مارکتینگ است. در واقع مصاحبه با کارشناسان یا رهبران فکری در صنعت شما یک روش عالی برای ایجاد اعتماد و اقتدار در بین مخاطبان هدف‌ است. پس شما می‌توانید اینفلوئنسرها را در صنعت خود پیدا کنید و این مصاحبه‌ها را در مقابل مخاطبان خودتان قرار دهید.

ویدئوهای آموزشی یا راهنما

ویدیوهای آموزشی چیزهای جدیدی را به مخاطب شما آموزش می‌دهند. همچنین این ویدیوهای می‌توانند دانش پایه‌ای را که برای درک بهتر کسب‌وکار و راه حل‌های شما نیاز دارند، ایجاد کنند. تیم‌های فروش و خدمات هم می‌توانند هنگام کار با مشتریان از این نوع ویدیوها استفاده کنند.

ویدئوهای توضیحی

این نوع ویدیو می‌تواند این درک را به مخاطبین شما بدهد که چرا به محصول یا خدمات‌تان نیاز دارند. در واقع هر ویدیوی توضیحی روی سفر تخیلی شخصیت خریدار اصلی شرکت تمرکز دارد که با مشکلی دست‌وپنجه نرم می‌کند. این شخص با انتخاب یا خرید راه‌حل کسب‌وکار بر مشکل خودش غلبه می‌کند.

ویدئو توضیحی

ویدئوهای گواهی مشتری (تستیمونیال)

مشتریان بالقوه می‌خواهند به این اطمینان برسند که محصول شما می‌تواند مشکل خاص آن‌ها را حل کند. یکی از بهترین راه‌ها برای اثبات این موضوع، ایجاد ویدیوهای تستیمونیال است که مشتریان راضی و وفادار شما را نشان می‌دهد. این افراد بهترین حامیان شما هستند. پس آن‌ها را جلوی دوربین ببرید تا چالش‌هایشان را توضیح دهند و نحوه کمک کسب‎وکار شما به آن‌ها را تشریح کند.

ویدئوهای زنده

ویدیوی زنده به بینندگان شما نگاهی خاص می‌دهد. همچنین این نوع ویدئو جریان‌های طولانی‌تر و نرخ تعامل بالاتری را جذب می‌کند. طبق آمار گوگل در سال 2021، 85درصد از مردم در سال گذشته یک ویدئو زنده را تماشا کرده‌اند.

ویدیوهای 360 درجه و واقعیت مجازی

با ویدیوهای 360 درجه، مشتریان برای دیدن محتوا هر زاویه‌ای را پیمایش می‌کنند؛ به‌گونه‌ای که در محل موردنظر ایستاده‌اند. این سبک ویدیویی کروی به مخاطبین این امکان را می‌دهد تا مکان یا رویدادی دلخواه را بهتر تجربه کنند. واقعیت مجازی (VR) به بینندگان اجازه می‌دهد تا تجربه خود را هدایت و کنترل کنند. معمولا این ویدیوها از طریق دستگاه‌هایی مانند Oculus Quest 2 یا Valve Index قابل مشاهده هستند.

ویدیوهای واقعیت افزوده (AR)

ویدیوهای واقعیت افزوده یک لایه دیجیتالی به آنچه که تماشا می‌کنید، اضافه می‌کنند. به عنوان مثال، می‌توانید دوربین تلفن خود را به سمت اتاق نشیمن خود بگیرید و AR به شما این امکان را می‌دهد که مشاهده کنید یک کاناپه در فضای شما چگونه به نظر می‌رسد.

با ویدئو مارکتینگ، مشتریان بیشتری جذب کنید

ویدئو مارکتینگ چیست؟ بازاریابی ویدیویی استفاده از محتوای ویدیویی برای تبلیغ یا اطلاع‌رسانی به مخاطبان در مورد برند و محصولات شما را توصیف می‌کند. برندها می‌توانند از ویدئو در کانال‌ها و قالب‌های دیجیتال مختلف، از جمله وب‌سایت، رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات و … استفاده کنند. این نوع بازاریایی جذابیت زیادی برای مخاطبین دارد و می‌تواند مزایای بسیاری برای کسب‌وکار شما داشته باشد. بازاریابی ویدئویی به چندین نوع مختلف تقسیم می‌شود که در این مطلب به 10 مورد از آن‌ها اشاره شد.

جستجو در بلاگ ها
دسته بندی ها

مطالب مفید ایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این جشنواره تکرار نمیشه!

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر شمارت رو همین الان برامون ارسال کن تا بتونیم کمکت کنیم!

تحلیل رایگان بیزینس شما

شمارت رو همین الان برامون ارسال کن تا بتونیم کمکت کنیم!