اهمیت طراحی سایت در رشد کسب و کارها

فهرست مطالب

اهمیت طراحی سایت را از این‌جا می‌توان فهمید که سایت شما محصولات یا خدماتی را که شما ارائه می‌دهید به طور واضح ترسیم می‌کند و به مشتری شما ایده بهتری از کسب و کار شما می‌دهد، همچنین باعث می‌شود تا در مسیر خرید مشتری سهولت ایجاد کنید و در راستای رشد و برندسازی کسب و کارتان قدم موثری بردارید، از این رو اهمیت داشتن یک سایت خوب و بهینه شده اهمیت زیادی دارد.

طراحی سایت چیست؟

طراحی وب‌سایت یا همان Web Design، به تلاش برای ایجاد یک پایگاه اینترنتی گفته می‌شود. در این پایگاه، قرار است کارهایی مانند عرضه خدمات، مهارت‌ها و یا فروش محصولات به صورت اینترنتی انجام شود. طراحی سایت تنها یک مهارت نیست، بلکه فرآیندی متشکل از کارهای متفاوت است که عبارتند از:
– طراحی صفحات وب
– تولید محتوا
– طراحی گرافیکی
– سئو سایت
– و…

برای این که بتوانید یک سایت قوی داشته باشید، نیاز است تمامی استانداردها و اصول مربوط به طراحی سایت توسط یک تیم حرفه‌ای اجرا شود.

هدف از طراحی سایت چیست؟

تا چندین سال پیش، هدف از طراحی سایت برای کسب و کارهای مختلف، صرفا تبلیغات و خودنمایی برخی از شرکت‌ها بود! اما این روزها هر کسب و کار حرفه‌ای برای کسب اعتبار بیشتر در بین مخاطبینش، نیاز به یک وب‌سایت دارد. ورود تکنولوژی به زندگی مردم و پیوند تنگاتنگ انسان‌ها با دنیای دیجیتال، این زمینه را فراهم کرده که بتوانیم حتی بدون ورود به بازار سنتی هم درآمد کسب کنیم. داشتن سایت به اندازه‌ای آسان شده که هرکسب و کار و حتی هر فردی با هر مقصودی می‌تواند سایت ویژه خود را طراحی و راه اندازی کند.

در دنیای وب انواع مختلفی وب‌سایت وجود دارد و تفاوت آن‌ها با یکدیگر مانند تفاوت آسمان تا زمین است! راه اندازی یک سایت می‌تواند با اهدافی که در ادامه معرفی می‌کنیم، صورت بگیرد:
– خبررسانی
– فروش محصول یا خدمات
– وبلاگ‌های شخصی
– تبلیغات و…

لازم به ذکر است که از بین تمامی سایت‌های طراحی شده، تنها آن‌هایی توانسته‌اند به موفقیت برسند که با استفاده از تکنیک‌های بهینه سازی سایت و اصول سئو، جایگاه سایتشان را در موتورهای جستجو ارتقا داده‌اند.

اهمیت طراحی سایت در رشد کسب و کارها چیست؟

برندسازی

شما به‌وسیله داشتن یک سایت استاندارد و اصولی می‌توانید خدمات و محصولات خود را به هزاران مخاطب معرفی کنید. بدین ترتیب شهرت کسب و کارتان افزایش یافته و به مرور زمان به نقطه‌ای می‌رسید که اعتبار تجاری بالایی به دست خواهید آورد. از این طریق می‌توانید برای خود یک برند شناخته شده داشته باشید و کسب و کارتان را ارتقا دهید.

افزایش اعتبار در میان مشتریان

یکی از دلایل اساسی که سبب اهمیت طراحی سایت در کسب و کارها می‌شود، افزایش اعتبار است. همان‌طور که می‌دانید، امروزه مشتریان و مخاطبین، بیش از پیش برای یافتن خدمات و محصولات موردنظرشان در اینترنت جستجو می‌کنند. در این صورت شما با داشتن یک نمونه سایت شرکتی یا فروشگاهی، اعتبار جدیدی در میان رقبا و مخاطبین به دست می‌آورید. به یاد داشته باشید که بدون داشتن وب‌سایت، مشتریان زیادی به سمت رقیبانتان، که در حوزه کاری شما فعال‌اند، خواهند رفت.

ارتباط موثر با مشتریان و مخاطبین

از دیگر دلایلی که راه‌اندازی وب‌سایت برای اکثر کسب و کارها توصیه شده، فراهم شدن زمینه برقراری ارتباط با مخاطبین و مشتریان است. شما می‌توانید با طراحی سایت و گذاشتن نمونه کارها، ویدئوها، تصاویر و مطالب مفید، با مشتریان خود در ارتباط باشید و آن‌ها را از آخرین اخبار کسب و کارتان آگاه کنید. این کار اعتماد بیشتری برای شما کسب کرده و توجه مشتری به شما جلب می‌شود. بدین ترتیب، زمانی که او نیاز به محصول یا خدماتی مربوط به کسب و کار شما پیدا کند، بدون شک برند شما اولین چیزی است که به ذهنش خطور می‌کند!

سهولت در دسترسی مشتریان و مخاطبین

یکی از مهم‌ترین گزینه‌هایی که اهمیت طراحی سایت در کسب و کارها را مشخص می‌کند، از بین رفتن محدودیت زمانی برای دسترسی، مشاهده و حتی خرید محصولات است. زمانی که برای کسب و کار خود وب‌سایت راه اندازی می‌کنید، در هر ساعتی از شبانه روز در دسترس مشتریان خود قرار دارید و آن‌ها می‌توانند در هر زمانی که برایشان مقدور بود، نمونه کارهایتان را ببینند و به آن‌ها دست پیدا کنند.

عدم محدودیت جغرافیایی

اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید و تمایل به رشد آن دارید، باید بدانید که معرفی شدن شما نباید محدود به محله یا منطقه خودتان باشد. به همین علت بهتر است تلاش کنید تا افراد بیشتری از مناطق مختلف با کار شما آشنا شوند و به شما دسترسی داشته باشند. با طراحی و راه اندازی وب‌سایت می‌توانید گستره تبلیغات خود را توسعه دهید.

امکان نمایش نمونه کار

یکی دیگر از دلایل اهمیت طراحی سایت این است که زمانی که شما یک سایت اختصاصی برای کسب و کار خودتان داشته باشید، می‌توانید در آن به صورت نامحدود تجربیات و نمونه کارهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

وجود وب‌سایت نشانه‌ای از مهارت شماست!

واقعیت این است که در جامعه ما داشتن وب‌سایت برای هر کسب و کاری، نشانه میزان مهارت آن فروشگاه یا شرکت است! در حقیقت، اگر نتوانید یا نخواهید برای خود یک وب‌سایت داشته باشید، آن‌گاه متوجه می‌شوید که مخاطبین شما تصور می‌کنند در حوزه کاری خود ضعیف هستید! به همین دلیل اولین لازمه پیشرفت شما در شغلتان، راه‌اندازی یک وب‌سایت حرفه‌ای است.

تبلیغات و بازاریابی مقرون به صرفه

برای اینکه سایت اختصاصی خود را داشته باشید، نیاز به سه مولفه اصلی دارید. این سه مولفه متشکل از: هاست، دامنه و طراحی سایت می‌باشد. به طور کلی در ابتدای راه، خرید هاست و دامنه هزینه زیادی ندارد و تنها نیاز به تمدید سالانه است. اما بیشترین بخش هزینه، صرف طراحی سایت می‌شود. خوب است بدانید که این هزینه نیز صرفا یک‌بار پرداخت می‌شود.

بنابراین با یک هزینه منطقی و مقرون به صرفه، صاحب سایتی می‌شوید که منبع درآمدزایی شماست و از آن می‌توانید برای بازاریابی و تبلیغات کسب و کار سنتی خود نیز بهره ببرید. لازم به ذکر است که اکثر صاحبین کسب و کارهای آنلاین، با تلاش خود توانسته‌اند در همان ماه‌های اول، هزینه صرف شده برای طراحی سایت را به دست آورند.

جمع‌آوری اطلاعات مشتریان

زمانی که شما در دنیای سنتی یک فروشگاه یا کسب و کار دارید، دریافت اطلاعات تماس مشتری مانند شماره یا آدرس ایمیل او، کار چندان آسانی نیست و چه بسا که بسیاری از آن‌ها از ارائه این اطلاعات خودداری می‌کنند. اما از طریق وب‌سایت می‌توان در قبال ارائه امتیازاتی مانند: اطلاع از تخفیف‌ها و جشنواره‌ها یا عضویت در خبرنامه و… اطلاعات تماس مشتری را به دست آورید. بدین ترتیب می‌توان تعامل خود با مخاطبان را حفظ کرده و در مواقع ضروری از این اطلاعات برای بازاریابی و سایر مقاصد استفاده کنید.

طراحی سایت کسب و کارمان را به چه کسی بسپاریم؟

شرکت‌ها و متخصصین بسیاری در این حوزه فعالیت می‌کنند که می‌توانید در فضای‌مجازی به‌دنبال آنان باشید یا از طریق اطرافیان و همکاران پرس‌وجو کنید اما هر طریقی را که انتخاب کنید، مهم این است که فرد یا شرکت مورد نظر تخصص و تعهد کافی در این زمینه داشته باشد و همچنین کیفیت کاری خوبی را ارائه دهد، پیش از سفارش حتما نمونه کارهای مختلف را بررسی کنید.

گروه نوآور اِیت با ترکیب خلاقیت و فناوری و پایبندی بر اصول مارکتینگ و برندینگ برای برند های بسیاری تلاش کرده است تا با تجربه و تخصص خود وب‌سایت‌هایی را تهیه کند تا در مسیر رشد و توسعه آنان کمک شایانی داشته باشد، ما در این سال‌ها، طراحی وب‌سایت را با توجه به نیاز مشتری و کارفرما توسط متخصصین تیم طراحی سایت‌مان پردازش کرده‌ایم که نتیجه آن اعتماد مشتریان دیگری بوده که تا به الان از خدمات ما بهره‌مند می‌شوند.

5/5

به اشتراک بگذارید:

مقالات مرتبط

امتیاز شما:
5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *